fbpx

Przegrywanie kaset VHS

Przegrywanie kaset VHS

19.00zł

Zamów przegrywanie kasety VHS o dowolnej długości.

Cena jednostkowa obejmuje każde rozpoczęte 30 minut nagrania.
Przy złożeniu zamówienia płacisz za pierwsze 30 minut.

Po wykonaniu zlecenia prześlemy rozliczenie. Po dokonaniu ostatecznej zapłaty prześlemy materiały w postaci linku do pliku, zamówionej płyty lub pliku na pendrivie.

Powierzony materiał przetwarzamy z wysoką jakością kodowania do formatu MPEG4, który możesz odtworzyć na komputerze lub na smart-tv.

Ile masz kaset do przegrania?
 

  • Wybierz opcje nagrania:
    • 0 zł
    • 10 zł
    • 45 zł
    • 0 zł
Kategoria:

 


Kaseta video była jednym z najbardziej popularnych formatów przechowywania materiałów filmowych w latach dziewięćdziesiątych. Nagrywano na nią filmy, bajki, reportaże z telewizji oraz przechowywano nagrania z ważnych uroczystości i wydarzeń rodzinnych (komunia dziecka, ślub, czy wesele). Bardzo często przegranie kaset VHS sprawiało, że kolejne kopie traciły na jakości i pojawiały się na nich szumy.

Przechowywanie kaset video również nie należy do najłatwiejszych zdań. Zdarza się, że w domu nie ma już dostępnego odtwarzacza, na którym można obejrzeć nagrany przed kilkunastoma laty film. Takie kasety trafiają wówczas do pawlacza, na strych, czy do wilgotnej piwnicy. A jak powszechnie wiadomo, każdy nośnik danych z czasem ulega zniszczeniu – zwłaszcza jeśli nie jest archiwizowany w sposób zalecany przez producenta.

Dlatego, by nie ryzykować utratą istotnych danych, zaleca się robienie przegrywanie materiału i zrobienie kopii zapasowej. A najlepiej kilku. Przegrywanie kaset VHS na DVD ma na celu zabezpieczenie materiału, znajdującego się na kasecie. Dostępne technologie pozwalają obecnie na skopiowanie materiału bezpiecznie i bez utraty jakości. Warto więc pomyśleć o tym, zanim na zawsze utracimy cenne nagrania

Dlaczego przegrywanie na CD lub DVD jest ważne?

Kasety VHS należą już do przestarzałych formatów i w niewielu domach znajdują się odtwarzacze video, pozwalające na obejrzenie filmu czy nagrania w dobrej jakości. Bardzo często jest tak, że dysponujemy kasetami, ale nie mamy urządzenia do ich odtworzenia – co więcej jest ono praktycznie niedostępne na rynku. A jeśli znajdziemy jakąś ofertę sprzedaży, jest to zazwyczaj odtwarzacz z drugiej ręki, co do sprawności  którego nie można mieć stuprocentowej gwarancji.

By zapobiec zniszczeniu danych, a tym samym utracie cennych wspomnień warto zdigitalizować materiał filmowy na dostępnych obecnie formatach. Przegrywanie kaset VHS na DVD lub na CD nie jest procesem skomplikowanym. Dostęp do płyt DVD jest bardzo powszechny i nie ma problemu z przechowywaniem ich w domu. Płyty zajmują niewiele  miejsca, dzięki czemu można wykonać kilka kopii zapasowych. By mieć pewność, że nagranie będzie dobrej jakości, warto powierzyć przegrywanie płyt zaufanemu i sprawdzonemu studio.

W RetroChwilach oferujemy usługę profesjonalnego przegrywania kaset VHS na płyty DVD lub CD z zachowaniem najwyższych standardów usług. Rozumiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo powierzanych nam danych, dlatego kładziemy bardzo duży nacisk na to, by przegrywanie dostarczanych przez Państwa materiałów odbywało się na urządzeniach specjalnie przeznaczonych do takich zadań i zachowało najwyższą jakość.

CENNIK